SMART domácnost krok po kroku II.

První kroky už máme za sebou. Vykročili jsme k domácnosti, která vás bude poslouchat na slovo. Budete ji ovládat dotykem. Se smart domácností Valena Life s Netatmo zkusíme i složitější krokové variace. Ukážeme si, co všechno dokáže.

Smart zásuvka

Srdcem celého systému je smart zásuvka s Wi-Fi branou. Pomocí Zigbee protokolu komunikuje s ostatními komponenty systému. Všechny jsou propojeny dynamickou vícecestnou sítí v 2,4 GHz frekvenčním pásmu. Brána je doslova branou mezi vaším chytrým telefonem a zapojenými smart produkty. Proto je potřeba ji nainstalovat co nejblíže k domácímu routeru. Je to jediný komponent celé instalace, který potřebuje stabilní a silný Wi-Fi signál. Pro váš dům nebo byt potřebujete jednu smart zásuvku s bránou. Dokáže totiž ovládat až 100 zapojených a bezdrátových komponentů.

Doma, mimo domov, světlo i tma

Součástí startovacího balíčku smart systému Valena Life s Netatmo je také hlavní bezdrátový spínač Doma / Mimo domov. Jeho instalační prostor je u vchodových dveří. Pokud máte dům s více vstupy, můžete mít tento spínač u každých dveří. Je lehounký, bezdrátový, jde přilepit na jakoukoli zeď a je napájen bateriemi. Chcete-li ho vyměnit za původní spínač, můžete ho našroubovat i do instalační krabice. Hlavní bezdrátový spínač Doma / Mimo domov má funkci scénářové jednotky. Jediným dotykem dokážete spustit odchodový scénář Mimo Domov, případně scénář Doma. Tyto scénáře je velmi jednoduché upravit v aplikaci Home+ Control. Díky odchodovému scénáři už nemusíte myslet na to, jestli jste náhodou nezapomněli vypnout světlo v ložnici.

Věděli jste, že…?

Scénář fungování spínače snadno nastavíte ve smart aplikaci Home+ Control? Spínačem můžete vypnout všechny prvky smart osvětlení domácnosti a také zatáhnout žaluzie. A naopak.

Světlo, tma a stmívání

Smart domácnost má také klidové prostory – dětský pokoj nebo ložnici. Tam jsou určené smart spínače s možností stmívání. Dokážou ovládat stmívání všech typů stmívatelných žárovek s výkonem od 5 do 300 W:

  • LED,
  • halogenových,
  • kompaktních fluorescenčních.

Možnost stmívání jednoduše aktivujete ve smart aplikaci Home+ Control. Smart spínače s možností stmívání jsou dodávány s kompenzátorem. Ten by měl být připojen co nejblíže k lampě. Kompenzátor zajišťuje optimální fungování osvětlení a stmívání pro jakýkoli typ připojené stmívatelné žárovky.

Hlouběji a výš

Smart instalace Valena Life s Netatmo dokáže mnohem víc. V další části našeho seriálu půjdeme ještě více do hloubky.

Shrnutí:

  • Srdcem celého systému Valena Life s Netatmo je smart zásuvka s Wi-Fi bránou.
  • Pro váš dům nebo byt potřebujete jednu smart zásuvku s bránou, která dokáže ovládat až 100 zapojených a bezdrátových komponentů.
  • Součástí startovacího balíčku je také hlavní bezdrátový spínač Doma / Mimo domov, který má funkci scénářové jednotky.
  • Smart spínače s možností stmívání dokážou ovládat stmívání všech typů stmívatelných žárovek s výkonem od 5 do 300 W.
  • Scénář fungování  spínání i  stmívání snadno nastavíte ve smart aplikaci Home+ Control.

Komentovat

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde

Nejčtenější články

Připojte se k proudu portálu Electrend

Pro odběratele našeho newsletteru pravidelně připravujeme soubor praktických rad, návodů a novinek ze světa domovních elektroinstalací, smart bydlení a bezpečnosti.