Novinky ze světa prodlužovacích přívodů, které si oblíbíte

Prodlužovačky jsou v naší domácnosti jakýmsi nutným zlem. Mnohdy totiž zabírají prostor tam, kde ho není dostatek. Často je schválně skrýváme před zrakem naším i zrakem případných hostů. Potom jsme ale nuceni je lovit zpoza nábytku, když zrovna potřebujeme volnou zásuvku. Vývojáři Legrand na to ovšem jdou jinak a obohacují běžné prodlužovačky o atraktivní design i přídavné funkce. Představíme vám dalších 9 novinek z jejich dílny. 

Prémiové prodlužovací přívody Legrand pro vyhrazené prostory – YouTube

1. Rozdvojky, roztrojky, adaptéry 

I zásuvkové adaptéry lze vylepšit. Příkladem je o 180°otočná „roztrojka“ Legrand ve které třetí 230V zásuvku nahradily zásuvky USB typu A a C. Díky nim můžete kromě napájení 230V spotřebičů zároveň nabíjet váš chytrý telefon, tablet nebo jinou elektroniku s USB nabíjením

Zdroj: LEGRAND.CZ.

Specialitou je nová plochá rozdvojka, která má rovněž integrovaný USB-A i USB-C port pro nabíjení zařízení. Sice zabere minimum prostoru, ale daní za to jsou dvě 230V zásuvky ve spodní části, které jsou pouze dvoupólové (bez ochranného kolíku). 

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

2. Klasické prodlužovací přívody 

V portfoliu Legrand nechybí ani klasické prodlužovací přívody. Ty mají nyní vylepšený design – jsou mimořádně úzké, takže je jednoduše skryjete pod nábytek. Jsou dostupné s 1,5 m nebo 3 m dlouhým přívodním kabelem, nebo úplně bez něj, a jsou vybaveny 3–6 kusy 230V zásuvek. Ty jsou vzhledem k tělu prodlužovačky otočeny o 45°. První zásuvka je otočena dokonce o 90° a můžete do ní tak připojit i elektrospotřebič s velkým napájecím adaptérem

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

3. Multifunkční otočná prodlužovačka na stůl nebo na stěnu 

Tento typ má pevné základny v bocích a dobře sedí na stole. Samotné tělo prodlužovačky můžete otáčet v rozsahu 180° a v případě potřeby ji díky otvorům pro šrouby můžete namontovat i na stěnu, ať už ve vodorovné nebo svislé poloze (šrouby nejsou součástí balení). Můžete ji také připevnit pomocí stahovacích pásků např. na nohu stolu nebo tenký sloupek. 

Zařízení je vybaveno patentovanými zarovnanými zásuvkami Legrand. To znamená, že ve výchozí poloze jsou jednotlivé zásuvky vysunuty na úroveň těla zařízení a zásuvka se stane plně přístupnou až po připojení spotřebiče. Výsledkem je vyšší bezpečnost, protože kontakty jsou hluboko, ale také odolnost vůči prachu a jiným nečistotám

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

Multifunkční otočná prodlužovačka je dostupná ve více barevných provedeních a může být vybavena 1,5 m nebo 3 m dlouhým přívodním kabelem, případně bez kabelu. Podle typu na ní můžete nalézt 3–6 ks 230V zásuvek. I zde jsou všechny zásuvky kromě první (pro snadné připojení spotřebiče s napájecím adaptérem) natočeny o 45°. 

Všechny multifunkční otočné prodlužovačky můžete jednoduše vypínat vestavěným podsvíceným vypínacím tlačítkem. Vybrané modely jsou vybaveny také zásuvkami USB-A a USB-C či vestavěným jističem, díky kterému se nemusíte bát připojit i výkonné spotřebiče. Dalším prvkem výbavy může být přepěťová ochrana, která je důležitá pro citlivá elektronická zařízení, jako jsou počítače, televizory, přehrávače apod. 

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

4. Sloupová multifunkční prodlužovačka 

Můžete ji položit na stůl nebo na podlahu – kvůli nízkému těžišti má ale širokou základnu, takže zabere dost místa. Pro lepší stabilitu ji k povrchu můžete i přišroubovat. Prodlužovačka je otočná kolem základny a na jejím vrchu naleznete svorku pro upevnění kabelů připojených spotřebičů

Dodává se pouze v jedné variantě – v černobílém provedení ​​se 4 zarovnanými zásuvkami (jako v případě otočné prodlužovačky na stůl), dvoumetrovým přívodním kabelem a integrovanou přepěťovou ochranou

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

5. Rohová multifunkční prodlužovačka 

Prostorově úsporné řešení pro všechna místa, kde potřebujete každý centimetr čtvereční. Díky pravoúhlému tvaru tuto prodlužovačku jednoduše umístíte do rohu, ať už naležato, nebo nastojato.  Můžete si vybrat, na kterou stranu vyvedete přívodní kabel a pro větší stabilitu prodlužovačku připevnit k povrchu pomocí šroubů nebo oboustranné lepící pásky. 

Dodává se ve více variantách – stříbrno-bílé provedení je vybaveno třemi 230V zásuvkami a USB-A + USB-C zásuvkou pro nabíjení drobné elektroniky. Bílé provedení je vybaveno čtyřmi 230V zásuvkami. Opět se jedná o zarovnané zásuvky, které jsou otočené o 45° pro jednodušší připojení spotřebičů.  

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

6. Multizásuvková prodlužovačka s bezdrátovým nabíjením 

Jedná se v podstatě o nabíjecí stojan s integrovanou bezdrátovou nabíječkou. Zařízení (např. chytrý telefon) jednoduše položíte na vrchní stranu s protiskluzovým povrchem a o nic se nestaráte. Bezdrátové nabíjení je standardu Qi, který je široce podporován většinou zařízení a má výkon 10 W. 

Kromě toho máte k dispozici také USB-A a USB-C zásuvku pro drátové nabíjení drobné elektroniky a dvě klasické 230V zarovnané zásuvky na bočních stranách. Samozřejmostí je také podsvícené tlačítko , které vypíná celé zařízení. 

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

7. Multifunkční prodlužovačka se stojanem na tablet 

Robustní a stabilní stojan na tablet s protiskluzovým povrchem, který je vybaven třemi 230V zásuvkami a USB-A i USB-C zásuvkou pro nabíjení tabletu nebo chytrého telefonu. Je ideálním pomocníkem do kuchyně – na tabletu nebo chytrém telefonu můžete během vaření sledovat videorecepty nebo poslouchat hudbu. Do zásuvek se nemusíte bát připojit ani silné spotřebiče, například rychlovarnou konvici. Kromě podsvíceného vypínacího tlačítka má totiž toto zařízení i vestavěný 16A jistič

Využijete ho nejen v kuchyni, ale i na nočním stolku v ložnici nebo k videohovorům na konferenčním stolku v obýváku, případně i v pracovně. Na rozdíl od klasického stojanu na tablet nebudete v tomto případě muset hledat zásuvku na USB nabíječku, jejíž kabel obvykle bývá dost krátký. 

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

8. Vysouvací multizásuvka do obývacího pokoje 

Má elegantní minimalistický design, díky kterému na první pohled připomíná herní konzoli, přehrávač nebo jiný kus elektroniky. Nebudete se za ni tedy stydět ani v případě, když bude položena na stolku pod televizí. 

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

V zasunutém stavu máte k dispozici dvě zarovnané 230V zásuvky. Po vysunutí můžete využít další dvě 230V zásuvky a čtyři dvoupólové 230V zásuvky (bez ochranného kolíku pro připojení spotřebičů II. třídy), dohromady tedy až 8 ks zásuvek. V zadní části naleznete sponu pro upevnění kabelů připojených spotřebičů. Kromě podsvíceného vypínacího tlačítka má tato multizásuvka také vestavěnou přepěťovou ochranu

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

9. Prodlužovačka se svorkou pod kancelářský stůl 

Je ideálním řešením v případě, že na kancelářském stole nechcete mít položenou nevzhlednou prodlužovačku, která by zbytečně zabírala místo. Tuto multizásuvku jednoduše nasunete na hranu stolu (tloušťka max. 63 mm), o kterou se přichytí pomocí pružné spony s protiskluzovou úpravou. Přívodní kabel můžete v případě potřeby otočit o 90°. 

ZDROJ: LEGRAND.CZ.

Je vybavena čtyřmi 230V zásuvkami a dvěma zásuvkami typu USB-A pro nabíjení chytrých telefonů nebo jiné drobné elektroniky. Vypínat a zapínat ji můžete podsvíceným tlačítkem

Milí čtenáři, zaujaly vás nové designy produktů Legrand? Dáváte šanci moderním prvkům ve vaší domácnosti, nebo jste raději věrní klasice? Podělte se s ostatními o vaše zkušenosti. 

Komentovat

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde

Nejčtenější články

Připojte se k proudu portálu Electrend

Pro odběratele našeho newsletteru pravidelně připravujeme soubor praktických rad, návodů a novinek ze světa domovních elektroinstalací, smart bydlení a bezpečnosti.