SMART domácnost krok po kroku III.

Už máme za sebou seznamovací procházku SMART domácností. Dostali jsme se k základním prvkům systému Valena Life s Netatmo. Dnes do této problematiky nahlédneme hlouběji. Podíváme se na instalaci, ovládání a kooperaci s operačními systémy. Kromě toho budeme počítat. Ukážeme si, jaká je ekonomická stránka SMART domácnosti a zda se do ní vyplatí investovat.

Instalace

Komponenty systému  SMART domácnosti se nainstalují jednoduše, stejně jako klasické elektroinstalační přístroje. Není nutná žádná speciální předpříprava. Smart spínače a zásuvky jsou připraveny se předvést. Komunikovat budete jednoduše: přes váš chytrý telefon nebo tablet. Stáhnete si aplikaci Home + Control, která je skvěle uživatelsky vyladěná. Nepotřebujete odbornou pomoc. Intuitivně se spojíte se zařízeními ve vašem domě.

Ovládání

Vítejte v budoucnosti. Komunikace s vlastním domem už není sci-fi. Ovládání hlasem a dotykem je dnes běžnou součástí SMART domácnosti. Vše přehledně vidíte na displeji chytrého telefonu, tabletu nebo zabudovaného panelu. Vaše ovládací smart zařízení musí mít správné operační systémy, aby mohlo komunikovat s Wi-Fi branou a dalšími komponenty SMART domácnosti.

Vhodné operační systémy

Smart systém vaší domácnosti Valena Life s Netatmo má také své potřeby a minimální technologické požadavky.

Apple

Budete potřebovat iPhone, iPad nebo iPod s operačním systémem alespoň iOS 9.0. Chcete příslušenství podporující HomeKit ovládat automaticky a na dálku? Potřebujete Apple TV, iPad nebo HomePod minimálně s tvOS 10.0.

Android

Máte smart zařízení s Androidem? Komunikace se SMART domácností vyžaduje minimálně Android 5.0 s přístupem na Google Play.

Ovládání hlasem

Je to jednodušší, než bychom si mohli myslet. Stačí použít to, co už dobře znáte ze svých chytrých telefonů:

  • Google Assistant,
  • Alexa,
  • Siri.

Nízká investice, vysoká úspora

Smart domácnost se vyplatí tak jako nikdy doteď. Na začátek stačí startovací balíček v ceně cca 3 500 Kč:

  • smart zásuvka s Wi-Fi bránou,
  • bezdrátový hlavní spínač.

K nim můžete postupně dokupovat další produkty a komponenty. Brána jich zvládne bezdrátově až 100. Valena Life s Netatmo umí fungovat a komunikovat i s jinými značkami a platformami. Ty do systému můžete jednoduše doplnit.

Vyplatí se SMART domácnost? Přesvědčte se

Kolik díky smart domácnosti ušetříte, můžete sledovat appkou Home + Control. Komplexně, ale i do úplných detailů.

Komentovat

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde

Nejčtenější články

Připojte se k proudu portálu Electrend

Pro odběratele našeho newsletteru pravidelně připravujeme soubor praktických rad, návodů a novinek ze světa domovních elektroinstalací, smart bydlení a bezpečnosti.