Trendy v oblasti zahradních elektroinstalací

Co bude letos trendy v relaxačních venkovních prostorách? Bude kvůli kabeláži nutné překopat zahradu? Zbourat altán a postavit nový? Vylepšit bazén, přeinstalovat saunu a vířivku? Potřebujeme vůbec v zahradě elektřinu?

Rustikální trend

Jedním z trendů pravidelně se vracejících do zahrad je ten rustikální. Tradiční, původní, „jako u babičky“. Včetně stodoly ze stoletého dřeva s dřevěným šindelem a jednou visací žárovkou. Abychom ale byli i nadčasoví: sauna s nejmodernějšími vychytávkami může být schovaná například v původní zděné stáji.

Na zastřešení bazénu postačí střecha starého humna. K tomu trávník „na přírodno“, sekaný srpem a kosou. A jako bonus dřevěná „kadibudka“ se srdíčkem. Pokud se zažádá, tak i s pohybovým spínačem osvětlení.

Hi-tech trendy

Opačným, ale také dostupným extrémem je hi-tech zahrada. Nejlépe samozřejmě u domu, který nemá ani jeden zámek na klasický klíč. Terasu, bazén, zahradní bungalov či saunu – vše ovládá řídící jednotka.

I v exteriéru se uplatní inteligentní smart spínače, vypínače, zásuvky a svítidla. Netřeba připomínat, že top design a estetické sladění s exteriérovými architektonickými prvky jsou samozřejmostí, stejně tak maximální ochrana a bezpečnost elektroinstalačních komponent podle příslušných norem.

Náš tip:

Pokud se rozhodnete vyměnit staré elektroinstalační komponenty, osvětlení na terase či zahradě, poraďte se s odborníky. Myslete také na to, že solární osvětlení nikdy nenahradí to klasické.

Ekologické a ohleduplné

Celosvětový zahradní eko trend je aktuální i letos. Co nejvíce ekologický, šetrný k přírodě. Pokud tedy budeme i při elektroinstalaci „eko a raw“, vsaďme na přírodní materiály. Samozřejmě ne u kabeláže, ale u vypínačů, spínačů, zásuvek a svítidel. A šetřeme přírodu i pomocí senzorů osvětlení, senzorů pohybu a časovačů. Takto eko vybavená zahrada nám dodá nadstandardní pocit během relaxu v ní.

Věděli jste, že…?

Eko trendem v zahradách jsou i místní materiály? Při elektroinstalaci je moc nevyužijete, ale pro dobrý pocit můžete třeba vysypat chodníčky štěrkem z místního lomu.

Do šeda?

Jedním z letošních interiérových trendů je opět návrat k šedé. Ne k té fádní, všední šedivé, ale k decentní šedé, ve všech možných odstínech, materiálech a površích. Předpokládejme tedy, že designéři takto budou ladit i exteriérové ​​elektroinstalační komponenty a rovněž nábytkové sestavy do exteriéru.

Z výtvarného pohledu se k šedé hodí každá barva, fantazii se meze nekladou. Exteriérové ​​zásuvky, vypínače, pohybové spínače nebo venkovní svítidla mohou ladit s materiály v exteriéru. Nebo i kontrastovat.

Jsou trendy vždy trendové?

Samozřejmě. I tuto zahradní sezónu můžete držet krok s trendy. Pokud chcete a potřebujete. Hlavně si ale své zahrady užijte v klidu a pohodě.

Komentovat

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde

Nejčtenější články

Připojte se k proudu portálu Electrend

Pro odběratele našeho newsletteru pravidelně připravujeme soubor praktických rad, návodů a novinek ze světa domovních elektroinstalací, smart bydlení a bezpečnosti.