Vzhledem k současné situaci je náš showroom v rámci opatření týkajících se šíření koronaviru COVID-19 pro návštěvy uzavřen. Více info zde

 

 

Přípojnicové systémy Zucchini - hlavní výhody

Katalog Přípojnicové rozvody, transformátory EdM Zucchini ke stažení
(25,8 MB)

 

Přípojnicové systémy jsou moderním řešením pro rozvody el.energie. Využívají se pro napájení různých průmyslových zařízení, světelných tras atp. v různých aplikacích, jakými jsou např. sklady, výškové budovy, průmyslové haly atd. Tedy všude tam, kde je možno využít jejich rychlou instalaci a možnost snadných modifikací.

Hlavní výhody

Díky množství přípojných míst umístěných podél trasy, je celý systém velmi flexibilní. To je pomoc pro projektanta, který nemusí přesně vědět rozmístění zařízení, pro instalatéra, který si svodí vždy nejvhodnější bod připojení. Ale i pro uživatele.

Může dodatečně kdykoliv změnit konfiguraci strojů, rozmístění regálů nebo kanceláří apod. Připojení a odpojení zařízení od přípojnice se děje při plném napětí - nemusí se odpojovat žádná část rozvodu.

Malé rozměry

Vnější rozměry přípojnic zejména od 1000 A jsou při srovnání s rozměry kabelů nebo kabelových tras menší. Další výhodou je jednoduchá změna směru trasy a pohodlné vytvoření 90 ° na minimálním prostoru.

Vzhledem k tuhost kabelů je úspora místa ještě větší a instalace jednodušší hlavně při komplikované trase rozvodu. V každém projektu se trasa přesně zaměří, kolena vyrobí na míru a proto může trasa přípojnic dokonale kopírovat stěny.

 

Rychlá instalace


 

Spoje, systém napájení a vytváření odboček byl navržen tak, aby byla instalace co nejjednodušší. Čas instalace přípojnic je přibližně stejný, jako instalace kabelových nosných systémů, do nichž však třeba následně ukládat kabely.

Navíc: v přípojnicích se využívají Al vodiče. Oproti měděným kabelům je proto rozvod lehčí, potřebuje méně opěrných bodů a instalace je opět rychlejší.

Maximální bezpečnost

V přípojnicích se využívá jen malé množství plastu, navíc bez obsahu halogenů. Použité plasty jsou samozhasitelné. Další výhodou je minimální elektromagnetické vyzařování.

Kovový obal přípojnic je uzemněn a vytváří vynikající stínění. Proto je zvláště vhodné použít přípojnice v datových centrech, nemocnicích a všude tam, kde se vyžaduje minimální elektromagnetické rušení.