Legrand-Váš technologický partner

Referenční projekty Slovenská a Česká Republika

 

Rádi bychom se s Vámi podělili o ukázku 4 technologických projektů, které jsme za poslední období realizovali na území České a Slovenské republiky. Kromě dodávky vybraných technologií jsme se spolu s ve většině případů podíleli i na tvorbě samotné koncepce řešení a v některých případech i instalace.

 

 1. Separace chladného vzduchu v datovém centru pomocí studených uliček
 2. Optické a metalické propoje v datovém centru řešeny předkonektorovanými MPO a kazetovými linkami
 3. Centralizovaný monitoring prostředí a dalších technologií v datovém centru
 4. Zálohování nepřetržitého výrobního provozu s parametry zdroje 600 kVA / 10 min
 

Uzavřené studené uličky

Datové centrum
 


 

V datovém centru s očekávanou IT zátěží 120kW byl navržen koncept 2 studených uliček s mezirackovými chladícími jednotkami. Uzavřené uličky byly navrženy na systému Minkels, který je značkou skupiny Legrand. Minkelsem vyvinutý systém Cold CorridorTM garantuje skoro vzduchotěsné uzavření všech otvorů, aby se zamezilo nežádoucímu úniku chladného vzduchu. Zabraňuje známým problémům jako bypass racku či uličky, nebo recirkulace.

Studené uličky byly tvořeny celkem 30ti serverovými rozvaděči (hloubka 1200mm, perforované přední a zadní dveře, nosnost 1500 kg), antistatickými střešními panely s vysokou propustností světla, střešními panely pro integraci SHZ a monitoring a závěsnými dvoukřídlými dveřmi.Více o studených uličkách Minkels


Další realizované technologie:

 • Metalické propoje Cat.6A STP s 25-letou systémovou zárukou
 • Optické propoje SM OS2 a MM OM4 s 25-letou systémovou zárukou
 • Vertikální PDU s různými kombinacemi zásuvek přesně podle přání zákazníka
 • Drátěné žlaby CABLOFIL s patentovanou T-hranou
 • Hlavní rozvaděče, rozvaděče UPS a sálové rozvaděče s Modbus komunikací

Galerie:
 
 


 

Předkonetorované linky MPO a Cat.6A

Datové centrum a sportovní komplex 

Součástí rozsáhlého sportovně-relaxačního komplexu je i menší datové centrum. Z důvodu požadavků na nejvyšší kvalitu bylo v datovém centru realizovaných 28 předkonektorovaných optických a metalických propojů LCS2 různých délek. Součástí balení každé předkonektorované linky je měřící protokol z výrobního závodu. Pro optické propoje byly použity singlemode mikrokabely ukončené MPO konektory. Propoje byly ukončeny v MPO / LC kazetách osazených v High Density optických vanách. V těchto vanách je možné dosáhnout hustoty až 288 LC ve výši 2U. Stíněné metalické trunkové propoje Cat.6A byly ukončené kazetami osazenými v High Density metalických patch panelech.

Na celý systém kabeláže v objektu datového centra, jakož i ve všech ostatních objektech je poskytnuta 25-letá systémová záruka od Legrand.Více o předkonektorovaných propojích


Další realizované technologie:

 • Metalické propoje Cat.6A STP pro LAN s 25-letou systémovou zárukou
 • Optické ukončení SM OS2 pro LAN s 25-letou systémovou zárukou
 • Spínačové řady - Valena, Mosaic, BTICINO Light Tech
 • Pohybové senzory
 • Podlahové krabice, podparapetní kanály
 • Drátěné žlaby CABLOFIL s patentovanou T-hranou
 • Hlavní rozvaděče s jištěním, bytové rozvodnice s jištěním
 

Galerie:
 

  

Monitoring prostředí a dalších technologií

Datové centrum a administrativní prostory


Požadavkem uživatele byl monitoring a obsluha svého záložního datového centra pomocí vzdáleného přístupu. Kromě sledování enviromentálních podmínek v serverovně, chtěl znát i stavy jednotlivých technologií - UPS, mezirackové chladicí jednotky, napájení a spotřeba elektrické energie. Nasazený byl monitorovací systém Varicontrol-C naší značky Minkels. Plug-and-play senzory se na řídicí jednotky připojovaly klasickými patch kabely RJ 45. Použité byly senzory pro monitoring vlhkosti, proudění vzduchu, teploty, zakouření a zatopení. Pro připojení ostatních technologií na řídicí jednotky byl použit Modbus.

Integrace zprávy elektrického napájení vyžadovala pokročilé skriptování. Kromě měření a vyhodnocování spotřeby elektrické energie a stavů jističů má správce datového centra přehled i o jednotlivých elektrických veličinách na hlavních jistících prvcích - napětí, proud, činný a jalový výkon, účiník a další.
Samozřejmostí je záznam všech událostí a upozornění správce pomocí alarmů, pokud naměřené hodnoty překročí definované bezpečnostní limity.


Více o monitoringu


Další realizované technologie:
 • Sálové rozvaděče s Modbus komunikací
 • Podlahové krabice

Galerie:

 
 


 

UPS 600 kVA

Výrobní závod


Při rozšíření výrobního závodu s nepřetržitým provozem vznikl požadavek na navýšení kapacity již existujících záložních zdrojů. Požadovaná byla další UPS s kapacitou 600 kVA s dobou zálohy 10 minut. Adekvátní odpovědí na všechny požadavky byla UPS typu Keor HP od Legrand. Jedná se o 3-fázovou UPS s online-double conversion technologií s vysokou účinností (až 95%) a nízkým harmonickým zkreslením (iTHD <3%). Dodaná UPS sestávala ze samotného záložního zdroje s interním servisním a automatickým bypassem a dodatečným externím bypassem a 2 bateriových skříní obsahujících prémiové high-rate baterie. Řízení a komunikace s ostatními systémy byla zabezpečená pomocí Modbus-over-IP.


Více o UPS
 

Dalšie realizované technologie:
 • Struktúrovaná kabeláž (metalika, optika, racky)
 • Přípojnicové rozvody
 • Spínačová řada Mosaic
 • Podlahové krabice
 

Galerie:
 

 


 

Lukáš Ondroušek, CDCDP
 

Business Development Manager,

Structured Cabling Solutions,

Czech and Slovak Republic