Legrand a Cisco Digital Ceiling

 

Výstižným příkladem spolupráce technologických lídrů směrem k aktivnímu využívání výhod fenoménu Internet-of-Things je seskupení Cisco Digital Ceiling framework. Cílem této meziodvětvové iniciativy pod taktovkou Cisca je migrace různých systémů využívaných v moderních administrativních budovách na jednotnou IP platformu.

 

Jako konkrétní příklad, na kterém se podílel i Legrand, může posloužit administrativní budova Launch Fishers ve Fishers, Indiana, USA. V tomto projektu bude 26 konferenčních místností s celkovou plochou 1000m2, vybavených LED svítidly, které budou napájeny a ovládány po datových kabelech. Použitý bude standard UPOE (Universal Power-over-Ethernet), který umožňuje napájení až do 60W. Hlavní výhodou takové architektury je jednodušší správa, vyšší energetická účinnost, vyšší bezpečnost a v neposlední řadě i příjemnější pracovní prostředí.

 

John Wechsler, CEO inovativního hubu Launch Fishers říká: "Prioritou nebylo poskytnout našim nájemcům pouze pracovní prostředí s vyšší efektivitou z pohledu prostorové regulace a automatizace budovy, ale také podpořit pozitivní a inovativní myšlení, které se spojuje s našimi členy. Osvětlení se nám jevilo jako hlavní oblast, ve které jsme mohli dosáhnout výrazného zlepšení pracovního prostředí a tím získat přidanou hodnotu pro naše nájemníky. "

 

Na realizaci technologie se kromě Cisca podíleli tito členové Cisco Digital Ceiling Platform: Legrand, Superior Essex a Platformatics. Kompletní seznam členů si můžete prohlédnout ZDE.