Vzhledem k současné situaci je náš showroom v rámci opatření týkajících se šíření koronaviru COVID-19 pro návštěvy uzavřen. Více info zde

 

 

LCS2 - ZÓNOVÁ KABELÁŽ


Zónová kabeláž představuje flexibilnější alternativu ke klasické architektuře založené na podlažních rozvaděčích obsluhujících dané podlaží (rádius 90 metrů). Podlaží je rozděleno pomocí konsolidačních bodů do více zón. Fixní část kabeláže vedená z rozvaděče je ukončena v konsolidačním bodě umístěném na přístupném místě (podhled, zdvojená podlaha ...).

 

Rozšíření resp. jiné změny se následně realizují pouze v zóně, kterou obsluhuje daný konsolidační bod (rádius 20 metrů). Část horizontální kabeláže od konsolidačního bodu po přípojné místo se považuje za flexibilní. Tato topologie umožňuje jednodušší a levnější změny (MACS - moves, adds, changes), jelikož realizace probíhá na menší ploše.

 

1: Stav při první instalaci

7 z 12 portů konsolidačního bodu zůstává nevyužitých jako rezerva.
2. Doplnění pracoviště

Instalace probíhá pouze v rámci dané zóny (např. kancelář) bez úprav v chodbách, v serverovně a dalších prostorách, kterými procházejí kabely.


Konsolidační body

Příklad konsolidačního bodu pro kombinované optické a metalické horizontálně přepoje.
Připojovací kabely 1x RJ 45

Připojovací kabely pro připojení klasických datových zásuvek ke konsolidačnímu bodu.

Vybaveno 1 samcem RJ 45.

Zónové zásuvky RJ45/RJ45

Zónové zásuvky slouží pro snadné připojení pracovního místa ke konsolidačnímu bodu pomocí. Z obou stran jsou vybaveny samicemi RJ 45.
Připojovací kabely 2x RJ 45

Připojovací kabely pro připojení zónových datových zásuvek ke konsolidačnímu bodu.

Vybaveno 2 samci RJ 45.

Optické zásuvky Mosaic

Pro přívod optického vlákna až k pracovnímu stolu.